Docieplenia budynków z Derowerk: I szkolenie autoryzowanych wykonawców na Litwie

11.05.2017 r. mieliśmy pierwszy raz przyjemność przeprowadzić szkolenie poza granicami naszego kraju. Nasz współpracownik Romuald Masiulianec z UAB Lauronta, zaprosił nas do Wilna, w celu przeprowadzenia szkolenia dotyczącego technologii wdmuchiwania oraz materiału celulozowego.

Podczas dwuczęściowej prezentacji nasi eksperci podzielili się wiedzą na temat celulozy oraz przedstawili środki – w postaci maszyn do jej wdmuchu, które razem zapewniają dostęp do inwestycji oraz rynków, które wcześniej nie były dostępne. Tym większą wartość ma to w kraju takim jak Litwa, gdzie wdmuchiwanie oraz celuloza dopiero wkraczają na rynek. Możliwość przekazania Wam środków, żebyście lepiej mogli wykonywać swoją pracę od zawsze było celem naszych szkoleń i nie inaczej było tym razem.

Szkolenie otwierała prezentacja obejmująca technologię oraz techniki dociepleń, które oferuje szeroki asortyment firmy X-floc. Szerzej omówione zostały zarówno maszyny, które idealnie pasują do firm rozpoczynających przygodę z wdmuchiwaniem (Minifant M99), jak i takich, które zapewniają ogromną wydajność niezbędną dla wykonawców będących długo na rynku (EM300).

Część druga prezentacji dotyczyła materiału celulozowego Isofloc F. To wdmuchiwana izolacja o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła na rynku – λ=0,037 W/mK. Inż. Artur Dopadlik omówił zalety materiału oraz wymogi jego efektywnego stosowania wraz z metodami aplikacji.

Bezpośrednio po prezentacji nasi goście zapoznali się z systemami szczelności powietrznej szwajcarskiej firmy SIGA. Każdy własnoręcznie mógł przekonać się o jakości oraz trwałości produktów tej firmy.

Druga część szkolenia dotyczyła praktycznego zademonstrowania możliwości maszyn X-Floc, na przykładzie Minifanta M99. Mgr Robert Zaorski rozpoczął od omówienia działania urządzenia, a następnie pokazu ocieplania wybranych przegród celulozą Isofloc F. Następnie każdy z uczestników miał możliwość spróbowania swoich sił przy ocieplaniu z Minifantem.

Nasze debiutanckie szkolenie za granicą cieszyło się dużym zainteresowaniem i ściągnęło wykonawców z całego kraju. Przyjechali tu z zamiarem zdobycia wiedzy na temat metod wdmuchiwania, które w tym kraju są wciąż nowatorskie i zastosowania ich w swoich firmach. Po szkoleniu spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem wiedzy, którą pozyskali nasi Goście. Jesteśmy wdzięczni Wam za udział i liczymy na owocną współpracę w przyszłości.

Specjalne podziękowania należą się organizatorowi szkolenia, Panu Romuald Masiulianec, który zapewnił świetne warunki do przeprowadzenia szkolenia, a całość była niezwykle profesjonalna.

Jeżeli chciałbyś wziąć udział w naszym szkoleniu w celu rozszerzenia swojej działalności albo jako projektant chcesz poszerzyć swoją wiedzę o nowe metody dociepleń. Zapraszamy na jesienną edycję naszych szkoleń.

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także:
Docieplenia budynków – jaki materiał wybrać?
Ocieplenie poddasza i dachów – poradnik inwestora
Czym ocieplić, w jaki sposób i kiedy to zrobić?

Podobne tematy:
Izolacja TC-417
Folia Paroizolacyjna
Ocieplanie domów prefabrykowanych

Zobacz produkty:
Urządzenia dodatkowe do pneumatycznej instalacji dociepleń
Minifant M99 – kompaktowa maszyna do wdmuchiwania termoizolacji
EM500 – wydajna maszyna do wdmuchiwania z automatycznym podajnikiem materiału