Ocieplanie domów prefabrykowanych

Producenci domów prefabrykowanych mogą skorzystać z usprawnień technologicznych, sprawdzonych na zachodnich rynkach. Derowerk jako partner światowych liderów w dziedzinie termoizolacji – firm X-FLOC i Dämmstatt GmbH, oferuje dwie linie produktowe – przemysłowe maszyny oraz systemy do produkcji domów z elementów prefabrykowanych.

Urządzenia firm X-FLOC i Dämmstatt GmbH można łączyć w kooperujące ze sobą rozwiązania.

Ocieplanie domów prefabrykowanych
Ocieplanie domów prefabrykowanych

Maszyny i systemy X-FLOC w prefabrykacji domów

Maszyny X-FLOC do wdmuchiwania materiałów izolacyjnych od lat stosowane są na świecie w budownictwie bazującym na elementach prefabrykowanych. Wydajność przemysłowych maszyn X-FLOC – zwłaszcza w połączeniu z płytą do wdmuchiwania EP1050 i systemem automatycznego ładowania GBF1050 – pozwala na radykalne zwiększenie wydajności i optymalizację czasu produkcji.

W zakładach produkujących elementy prefabrykowane, najczęściej używane są maszyny EM400, EM430 oraz EM440. Współpracują one z dowolnymi materiałami izolacyjnymi: wełną celulozową, drzewną, mineralną i in.

Przykładowo: maszyna EM400 przetwarza 1600 kg materiału izolacyjnego na godzinę, gwarantując optymalne rozdrobnienie i napowietrzenie materiału dzięki podwójnemu mechanizmowi rozdrabniająco-tnącemu.

Kurtyna przeciwpyłowa i podłączenie do aktywnego systemu odprowadzania pyłu sprawiają, że maszyna EM400 sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych oraz na samochodach zabudowanych, a także przy pracy z wełną mineralną i skalną.

Zobacz, jak to działa: https://www.youtube.com/watch?v=3bQxoTTfItE

Sprawdź również nasze rozwiązania dla domów prefabrykowanych.

Jesteśmy gotowi wspomóc Państwa w doborze maszyn spełniających Państwa obecne i przyszłe potrzeby produkcyjne. Zapraszamy do kontaktu: +48 42 636 12 54.

Systemy do produkcji elementów prefabrykowanych Isocell FOr You Dämmstatt GmbH

Derowerk oferuje przemysłowe rozwiązania systemowe Dämmstatt GmbH do produkcji domów z elementów prefabrykowanych.

Przemysłowa produkcja domów prefabrykowanych na dużą skalę może być wspomagana specjalnymi płytami do wdmuchiwania izolacji easyfloc G2 firmy Dämmstatt GmbH. System easyfloc G2 ma charakter modułowy i opiera się na izolowaniu prefabrykowanych elementów konstrukcji drewnianych, otwartych od góry. Rozmiar płyty 1,0×3,5 m pozwala na obróbkę większości ścian. Automatyczne napełnianie przegród odbywa się za pomocą komputerowego asystenta do wdmuchiwania i pod nadzorem elektronicznego systemu kontroli jakości. Gdy w przegrodzie zostanie uzyskana odpowiednia gęstość zasypowa, system zatrzymuje się automatycznie i podaje dane nt. wagi izolacji w danej przegrodzie. Zintegrowany system jakości rejestruje i archiwizuje wszystkie dane procesowe.

Napełnianie przegród odbywa się bezpyłowo dzięki specjalnej membranie, która jest opatentowanym rozwiązaniem firmy Dämmstatt GmbH.

Jeśli są Państwo zainteresowani większą wydajnością i radykalnym przyspieszeniem produkcji domów prefabrykowanych przy jednoczesnym zmniejszeniu zaangażowania personelu, zapraszamy do kontaktu: tel. +48 42 636 12 54.

Celuloza Isocell For You w prefabrykacji domów

Celuloza Isocell For You idealnie nadaje się do użycia w gotowych przegrodach domów szkieletowych – zarówno do szczelnego wypełniania przegród ściennych, stropowych, jak i do przegród w skosach dachowych. Doskonałe parametry termoizolacyjne celulozy Isocell For You F λ = 0,37 W/(mK), jej wysoka klasa odporności na ogień B-S2, d0, wpływa na zdrowy mikroklimat wnętrza, a także jej zdolność do pochłaniania dźwięków sprawiają, że jest jednym z najbardziej wartościowych izolatorów termo-akustycznych.

Inżynierowie Derowerk współpracują z producentami domów prefabrykowanych w zakresie konstruowania najbardziej efektywnych termicznie przegród.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie: tel. +48 42 636 12 54.