fbpx

Ochrona przeciwpożarowa Isocell For You

Ocieplanie Budynków wełną celulozową Isocell For You

Palność elementów konstrukcji ma zasadnicze znaczenie dla powstawania i rozprzestrzeniania się ognia i w efekcie bezpieczeństwa ludzi. Dlatego też ściany najczęściej pokrywa się niepalnymi materiałami, np.: płytami z karton-gipsu. Istotne są też inne czynniki: powstrzymywanie przedostawania się dymu na zewnątrz pomieszczenia czy zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości elementów nośnych. Ważne jest zapewnienie odpowiedniego oporu cieplnego, który powinien być możliwie wysoki. Warto się przyjrzeć, jak Isocell For You pomaga chronić budowle.

Celulozowy materiał termoizolacyjny, nasączony odczynnikami podnoszącymi odporność ogniową, wystawiony na działanie ognia zachowuje się podobnie do drewna. Kiedy powierzchnia materiału dociepleniowego z celulozy jest opalana płomieniami, następuje jej zwęglenie. Gruba, zwęglona warstwa wierzchnia, dzięki swojej niskiej przewodności cieplnej i temperaturze topnienia przekraczającej 1200°C, chroni dalsze włókna celulozy. 

Niska przewodność cieplna samej celulozy zapobiega zbyt szybkiemu przedostawaniu się gorąca na zewnątrz przegrody. Wysokie (w porównaniu do włókien mineralnych) ciepło właściwe (2,1kJ/kg*K) i relatywnie niska przepuszczalność powietrza dodatkowo wzmacniają efekt ochronny konstrukcji.

Naturalny materiał izolacyjny może gromadzić wilgoć. Zgromadzona woda wyparowuje w czasie pożaru i przyczynia się do ochrony pożarowej przegrody. Podobne znaczenie ma woda zgromadzona w płytach kartonowo-gipsowych.

Co ważne dla zdrowia i życia ludzi, Isocell For You nie topi się i wydziela jedynie znikome ilości oparów i dymu.

Wszystkie wymienione czynniki ogniochronne mają zasadnicze znaczenie dla życia i zdrowia mieszkańców

Niejednokrotnie uzyskiwano specjalne pozwolenia na użycie izolacji z celulozy Isocell For You w budynkach, gdzie przepisy budowlane wymagały użycia niepalnych materiałów izolacyjnych (klasy reakcji na ogień: A1; A2-s1,d0; A2-s2,d0; A2-s3,d0). Wystarczył praktyczny pokaz zachowania się celulozy pod wpływem ognia, przeprowadzony przed komisją przedstawicieli nadzoru budowlanego, straży pożarnej i inwestorów.

Przykładem takiej inwestycji jest Hotel Spa Bad Elster w Niemczech czy docieplanie 15 komunalnych domów wielorodzinnych w Rüsselsheim, w Niemczech.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać artykuł prasowy z fachowego pisma niemieckiego, analizujący „Naturalne materiały izolacyjne a ochronę przeciwpożarową”.

Jak interpretować zapisy w Aprobacie Technicznej Isocell For You.

Celuloza zapakowana
Logo Isocell For You
Instrukcja-Czyste-Powietrze-derowerk

Zadzwoń i zamów: +48 42 636 12 54 lub +48 42 630 62 84

Zadaj pytanie. Na pewno odpowiemy.    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Derowerk F.H.U. Zbigniew Białas, ul. Piotrkowska 183/187/22, 90-447 Łódź
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Derowerk F.H.U. Zbigniew Białas ul. Piotrkowska 183/187/22, 90-447 Łódź, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia, zgodnie z polityką prywatności Derowerk, z którą się zapoznałem.
    Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych (imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail) bezpośrednio firmie wykonawczej, która świadczy interesujące mnie usługi (np. wykonawstwa dociepleń, termoizolacji, termowizji, termomodernizacji, systemu szczelności powietrzno-wiatrowej budynków), w celu prawidłowej obsługi mojego zapytania. Mam świadomość, że mogę cofnąć niniejszą zgodę.