Przewagi celulozy Ekovilla nad innymi materiałami celulozowymi

Przewagi celulozy Ekovilla nad innymi materiałami celulozowymi:

  • Lambda λD 0,038 W/(m·K)

UNIKALNY WSPÓŁCZYNNIK PRZEWODZENIA CIEPŁA LAMBDA

λD = 0,038 W/(m·K) to najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła spośród wszystkich materiałów wdmuchiwanych dostępnych na polskim rynku. Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła, tym mniej materiału trzeba zużyć. Współczynnik lambda bezpośrednio przekłada się na konieczną do zastosowania grubość warstwy izolatora. Im ta grubość mniejsza, tym mniejsze obciążenie stropu.

Możliwość zastosowania cieńszej warstwy izolacji, pozwala projektować cieńsze i bardziej efektywne termicznie przegrody.

  • 50 lat minimalnej trwałości użytkowej

Ekovilla posiada gwarantowaną minimalną trwałość użytkową 50 lat. Pół wieku gwarancji oznacza długofalową korzyść z jednorazowo podjętych prac termoizolacyjnych.

Wybór dobrze przebadanego, trwałego materiału izolacyjnego o optymalnych parametrach użytkowych, przekłada się na wieloletnie oszczędności nie tylko na kosztach ogrzewania, ale i na braku konieczności napraw systemu ocieplenia.

  • Brak osiadania w przegrodach zamkniętych

Wysoka sprężystość już przy niskich gęstościach zasypowych w najwyższej klasy izolacji termicznej są gwarancją, że w zamkniętych przegrodach ścian i skosów połaci dachowych celuloza Isocell for you nie osiada. Wbudowana do gęstości min. 43 kg/m3 dla skosów i 55 kg/m3 dla ścian, trwale chroni szczelną i stabilną warstwą izolacji termicznej przez 50 lat trwałości użytkowej.

  • Wartość osiadania w otwartym nadmuchu na stropie: 9,8%

Wartość osiadania wskutek pobudzenia uderzeniowego dla materiału Ekovilla wynosi niecałe 10% (dla całego okresu minimalnej trwałości materiału).

Im niższa wartość osiadania, tym trwalsza jest warstwa izolacji – i tym mniej dodatkowego materiału trzeba zastosować podczas aplikacji, by skompensować zjawisko osiadania.

Uwaga: niektóre materiały celulozowe mają 20% wartość osiadania, co powoduje radykalnie większe zużycie materiału (o kilkanaście %) i mniejszą stabilność warstwy izolacyjnej.

Zjawisko osiadania jest zjawiskiem naturalnym dla wszelkich materiałów sypkich. Osiadanie jest największe na samym początku i z czasem maleje, aż do całkowitego ustania.

  • Niska gęstość zasypowa

Wełna celulozowa Ekovilla ma bardzo niską gęstość zasypową – przy ocieplaniu stropów od 26 kg/m3

  • Niski poziom pylenia

Właściwości izolacyjne materiałów sypkich polegają na uwięzieniu cząsteczek powietrza między włóknami. Im lepsza jakość celulozowych włókien, czyli im bardziej zwarta i silna ich struktura, tym lepsze są właściwości ocieplające materiału.

Niski stopień pylenia celulozy Ekovilla oznacza jej wysoką jakość i należytą osiąganą izolacyjność. Niski stopień pylenia to również komfort pracy ekip wykonawczych.

  • Wysokie ciepło właściwe

Wysoki parametr ciepła właściwego charakterystyczny dla izolacji pochodzenia naturalnego, znacząco poprawia komfort mieszkańców zimą i latem.

  • Wysokie parametry izolacji akustycznej

Wełna celulozowa jest doskonałym izolatorem dźwięków. Warstwa grubości 100 mm i gęstości zasypowej 30-55 kg/m3, wdmuchnięta w ściankę z płyt gipsowych, zmniejsza natężenie hałasu nawet o 51 dB.

[Przykłady z życia: izolacja z celulozy jest w stanie wyciszyć hałas młota pneumatycznego o natężeniu 105 dB do poziomu normalnej rozmowy, a grę na pianinie (70 dB), redukuje do szeptu.]

Materiał celulozowy Ekovilla wyróżniony został:

  • Certyfikatem środowiskowym M1 świadectwo nadawane jest przez fińską fundację RTS – Finnish Building Information Foundation. Otrzymują je materiały, które  spełniają najwyższe skandynawskie normy w zakresie emisji szkodliwych związków chemicznych, takich jak związki organiczne, formaldehyd, amoniak oraz substancje rakotwórcze.
  • Certyfikatem CE – uzyskanie certyfikatu CE oznacza, że proces produkcji materiału podlega ciągłej i rygorystycznej kontroli i jest nadzorowany przez uprawnione instytucje zewnętrzne.

Specyfikacja techniczna Ekovilla – materiału dociepleniowego z celulozy – jest zgodna z danymi zawartymi w Europejskiej Ocenie Technicznej o nr ETA-09/0081.

Zadzwoń i zamów: +48 42 636 12 54 lub +48 42 630 62 84

aaa