Wybór Isocell For You to ogromna korzyść dla przyszłości Ziemi

Wdmuchiwanie w miękkim drewnie ściennym Isocell For You

Na stronie www.naukaoklimacie.pl – POLECAMY! – znajdziemy ostrzeżenia, że do podniesienia się temperatury na Ziemi wystarczą 3 lata (do 2021 r.).

Odpowiednie działanie można jeszcze podjąć – nie jest za późno.

Dlatego szczególnego wymiaru nabierają pozytywne właściwości celulozy Isocell For You – jako wyrobu budowlanego do ociepleń budynków:

1. Na każdy kg celulozy (w czasie wzrostu drzewa), z atmosfery znika 1,4 kg CO2. Z celulozy produkujemy m.in. papier. Jeśli makulatura trafi na wysypisko, dwutlenek węgla wróci do atmosfery. Jednak z makulatury gazetowej tworzymy też efektywną izolację termiczną Isocell For You, montowaną metodą wdmuchiwania. Minimalna trwałość użytkowa takiej izolacji to co najmniej 50 lat (wg Europejskiej Oceny Technicznej). Przez te najmniej 50 lat Isocell For You pełni funkcję bufora, magazynując CO2.

2. Jak każdy wyrób budowlany, Isocell For You w procesie produkcji i montażu w budynku wymaga nakładów energetycznych. Okazuje się, że ilość „szarej energii”, niezbędnej do wytworzenia 1 kg celulozy Isocell For You już w pół roku równoważona jest oszczędnościami energii grzewczej! Dla porównania: wełny mineralne potrzebują 2 – 3 lat, a piany PUR i PIR – nawet 5 lat! Tyle czasu nie mamy.

Wybór izolacji Isocell For You na ocieplenie poddasza, dachu, stropów, a także ścian w budownictwie szkieletowym, to nie tylko efektywna i trwała izolacja, przyjazna konstrukcji i bezpieczna dla mieszkańców. To również ogromna korzyść dla wspólnej przyszłości Ziemi.

Robert Zaorski

manager
certyfikowany audytor energetyczny

Zadzwoń i zamów: +48 42 636 12 54 lub +48 42 630 62 84