fbpx

Celuloza Isocell For You

Wełna celulozowa Isocell For You to ekologiczny materiał izolacyjny naturalnego pochodzenia, tworzący trwałe i efektywne ocieplenie budynku metodą wdmuchiwania.

Celuloza zapakowana
Logo Isocell For You
Instrukcja-Czyste-Powietrze-derowerk

Wełna celulozowa Isocell For You jest materiałem izolacyjnym, ekologicznym w swej istocie, o doskonałych parametrach: lambdy i ciepła właściwego, klasy reakcji na ogień, właściwościach powietrznoszczelnych i „klimatyzacyjnych” pomieszczeń. 

Celuloza Isocell For You ma 50 lat trwałości użytkowej. 

Stosuje się ją do ocieplania stropodachów osiedli mieszkaniowych i budynków użyteczności publicznej, do ocieplania stropów i poddaszy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także izolacji termicznej ścian budynków szkieletowych.

Isocell For You wełna celulozowa
Wdmuchiwanie Izolacji Celulozowej Isocell For You
Jak Ocieplić Poddasze Isocell For You
Celuloza Isocell For You

Wełna celulozowa Isocell For You jest doskonałym izolatorem o współczynniku przewodzenia ciepła lambda 0,037 W/(m·K). Na jej właściwości termoizolacyjne wpływa też szczelny, bezspoinowy montaż. Celuloza, wdmuchiwana w skosy poddasza i nadmuchiwana na stropy, skutecznie odcina ogrzewaną przestrzeń od chłodu nieogrzewanych miejsc. Dobrze izoluje od chłodu również ściany budynków szkieletowych i prefabrykowanych.

Doskonała lambda 0,037 W/(m·K) oraz świetny współczynnik ciepła właściwego c = 2,15 kJ/(kg·K) celulozy isofloc F, latem odcinają bezpośredni dopływ gorąca z powierzchni dachu. Celuloza wdmuchana w skosy sprawia, że podczas upałów na poddaszu panuje przyjemny chłód, podobnie jak w domach parterowych, których stropy zaizolowano wełną Isocell For You.
Przesunięcie fazowe związane z kumulowaniem i oddawaniem ciepła sprawia, że celuloza Isocell For You nocą oddaje zgromadzone w ciągu dnia ciepło, niwelując niekomfortowe dobowe różnice temperatur.

Struktura celulozy Isocell For You, której poszczególne włókna łączą się ze sobą w wielu kierunkach, radykalnie redukuje niepożądane przewiewy. Na brak przeciągów wpływa również bezspoinowy montaż pneumatyczny, dzięki któremu celuloza szczelnie wypełnia całą izolowaną przestrzeń (włącznie ze skomplikowanymi, ciasnymi obszarami). Ocieplenie celulozą Isocell For You wspiera wiatroizolacyjność i szczelność przegrody na przenikanie powietrza.

Dodatkowym efektem termoizolacji budynków wełną Isocell For You jest radykalna poprawa warunków akustycznych panujących we wnętrzach. Dachy, poddasza i ściany ocieplone tym materiałem chronią przed hałasem z zewnątrz. Celulozę Isocell For You można też zastosować w lekkich ściankach działowych, by znacząco zredukować hałas. Np. jeśli wdmuchniemy w ściankę z płyt gipsowych 10 cm celulozy o gęstości zasypowej 30-55 kg/m3, zmniejszymy natężenie hałasu o 51 dB. Za taką ścianą dźwięki gry na pianinie (o natężeniu 70 db), wyciszymy do poziomu szeptu, a huk młota pneumatycznego (105 db), do poziomu normalnej rozmowy.

Trwałość użytkowa wełny celulozowej Isocell For You wynosi minimum 50 lat, co jest zapisane w aprobatach technicznych. Tak długowieczny materiał daje poczucie bezpieczeństwa i dobrze ulokowanych środków. Inwestycja w ocieplenie celulozą Isocell For You będzie pracować dla nas i naszych dzieci, zwłaszcza, że zwraca się ona zwykle już w drugim-trzecim sezonie grzewczym. Isocell For You przez kolejne lata generuje oszczędności na kosztach ogrzewania.

Celuloza Isocell For You, choć pochodzi z makulatury, jest materiałem bezpiecznym w razie pożaru. Jej włókna w procesie produkcji są impregnowane specjalnymi uniepalniaczami, które nie mają wpływu na zdrowie człowieka. Gwarantuje to międzynarodowy certyfikat NaturePlus i Atest Higieniczny.
Klasa odporności na ogień B-s2, d0 dla Isocell For You (przy minimalnej grubości 10 cm warstwy izolacyjnej), oznacza, że jest to materiał trudno zapalny, nie rozprzestrzeniający ognia. Przeczytaj
więcej o skuteczności przeciwpożarowej wełny celulozowej Isocell For You.

Włókna celulozy Isocell For You mają cenną cechę czasowej absorbcji pary wodnej (nawet do 12%), co nie wpływa na pogorszenie parametrów termoizolacyjnych tego materiału. Celuloza przechwytuje wilgoć jak bibuła i rozprowadza po całej swojej objętości, a następnie oddaje tę wilgoć, w sposób naturalny klimatyzując wnętrza.

Izolacja z celulozy Isocell For You dzięki czasowej absorbcji pary wodnej wspomaga ochronę drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu przed niszczącym działaniem skondensowanej pary wodnej. Włókna celulozy Isocell For You są również odporne na ataki pleśni, bakterii i grzybów, co potwierdza m.in. Europejska Ocena Techniczna.

W konstrukcjach zamkniętych dyfuzyjnie (takich jak np. papa na deskowaniu), zastosuj folię inteligentną Isocell Diva, która wspomaga wysychanie przegród. W najtrudniejszych warunkach (np. stromych i zacienionych dachach), rozważ montaż parochronnej membrany SIGA Majrex®.

Celuloza Isocell For You jest pełnoprawnym materiałem izolacyjnym, certyfikowanym przez międzynarodowe instytuty badawcze.

Celuloza jako materiał ociepleniowy była stosowana już w XVIII w., a patent w tej funkcji uzyskała w XIX w . Obecnie proces produkcji Isocell For You weryfikowany jest na każdym etapie, a gotowy produkt sprawdzany laboratoryjnie w renomowanych instytutach badawczych. Parametry użytkowe (wraz z lambdą i klasą reakcji na ogień), potwierdza Europejska Ocena Techniczna ETA i certyfikat CE. Ekologiczny charakter celulozy Isocell For You oraz jej bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska, poświadczają międzynarodowe certyfikaty: NaturePlus oraz  FSC.

WYKONYWANIE OCIEPLEŃ – ZADZWOŃ +48 42 636 12 54

Usługi termoizolacyjne realizuje sieć Autoryzowanych Wykonawców Derowerk, działająca na terenie całej Polski.

Sprawdź, ile może kosztować ocieplenie Twojego budynku wełną celulozową Isocell For You: tel.: +48 42 636 12 54, derowerk@derowerk.pl

Docieplania Budynków celulozą Isocell For You
Ocieplenia Poddaszy Isocell For You
Docieplanie Budynków celulozą Isocell For You
Ocieplenie Poddasza Celuloza Isocell For You
Wdmuchiwanie w miękkim drewnie ściennym Isocell For You
Celuloza Do Ocieplenia Budynków Isocell For You
Wdmuchiwanie Izolacji Celulozowej za pomocą maszyn do wdmuchiwania Izocell For You
Wdmuchiwanie Docieplanie Budynków Isocell For You
Otwarte Wdmuchiwanie pełzając po podłodze Izocell For You
Aplikacja wełny celulozowej na zewnątrz z dachu budynku
Wdmuchiwanie celulozy w sufit Isocell For You
Celuloza Isocell For You docieplanie dachu

Zadaj pytanie. Na pewno odpowiemy.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Derowerk F.H.U. Zbigniew Białas, ul. Piotrkowska 183/187/22, 90-447 Łódź
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Derowerk F.H.U. Zbigniew Białas ul. Piotrkowska 183/187/22, 90-447 Łódź, zgodnie zRozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia, zgodnie z polityką prywatności Derowerk, z którą się zapoznałem.
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych (imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail) bezpośrednio firmie wykonawczej, która świadczy interesujące mnie usługi (np. wykonawstwa dociepleń, termoizolacji, termowizji, termomodernizacji, systemu szczelności powietrzno-wiatrowej budynków), w celu prawidłowej obsługi mojego zapytania. Mam świadomość, że mogę cofnąć niniejszą zgodę.
Podaj wynik działania: