Proces produkcji celulozowego materiału izolacyjnego Isocell For You

Celuloza

Isocell For You - proces powstawania celulozowego materiału izolacyjnego

Isocell For You produkowany jest  w Berlinie przez firmę Dammstatt W.E.R.F. Isocell for you to materiał izolacyjny, który powstaje z recyklingu makulatury z gazet codziennych. Na samym początku makulatura zostaje odpowiednio posortowana. W następnych krokach zostaje poddana procesom rozdzierania i rozdrabniania aż do uzyskania postaci izolujących płatków celulozy. Proces produkcji jest przyjazna środowisku ograniczając do minimum zużycie energii i wody– w przeciwieństwie do procesu wytwarzania konwencjonalnych izolacji.

Sama celuloza jest produktem łatwopalnym i wrażliwym na działanie szkodników oraz grzybów. Żeby uodpornić nasz produkt izolacyjny na działanie ognia i insektów, podczas produkcji dodaje się do niego wodorotlenek glinu i kwas borny. Dzięki zaawansowaniu naszej technologii produkcji materiału izolacyjnego Isocell For You, zmniejszyliśmy udział tych dodatków do mniej niż 10%. Są one biodegradowalne i przyjazne środowisku i dlatego też nasz materiał celulozowy może być kompostowany.

Od 2002 roku Daammstatt W.E.R.F. GmbH – producent izolacji Isocell For You – spełnił wymogi europejskiego systemu zarządzania środowiskowego EMAS II. W tym samym czasie, dzięki wdrożeniu systemu zarządzania jakością, został certyfikowany zgodnie z ISO 9001.

Isocell For You pakowany jest w 12,5 kg. worki foliowe o wymiarach 80 cm x 33 cm x 37 cm. Układane są na standardowych europaletach, po 24 worki każda, co umożliwia szybki załadunek i rozładunek transportu. Każda paleta jest foliowana i może być składowana na otwartej przestrzeni bez obawy przed zamoczeniem. W jeden zestaw transportowy wchodzi do 38 palet, czyli maksymalnie 912 worków o łącznej wadze 11 400 kg. Ze względu na wzrastające koszty transportu zalecamy maksymalne załadunki.

Czym jest celuloza?

Celuloza jest uniwersalnym budulcem i najpowszechniej występującym związkiem organicznym. Zapewnia ściankom komórek roślinnych odpowiednią odporność. Wytrzymałość drewna na rozerwanie to zasługa szczególnych właściwości celulozy. A kiedy komórka roślinna umiera, celuloza jest rozkładana przez mikroby i enzymy.

To właśnie celuloza i specjalny proces jej przetwarzania sprawiają, że Isocell For You jest materiałem izolacyjnym o doskonałych i unikalnych właściwościach konstrukcyjnych.

Recykling

Niemieckie prawodawstwo narzuca obowiązek ekologicznej utylizacji odpadów po materiałach budowlanych.

Pozostałości sypkiego materiału termoizolacyjnego, takiego jak Isocell For You, można łatwo zebrać (np.: Verstaerkerem – Wzmacniaczem) po zakończeniu wdmuchiwania. Zmagazynowanie i ponowne użycie nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. 

Isocell For You spełnia wymagania Ustawy KrW-/AbfG jako produkt podlegający recyklingowi i nadający się do ponownego wykorzystania.

Celuloza zapakowana
Logo Isocell For You
Instrukcja-Czyste-Powietrze-derowerk

Zadzwoń i zamów: +48 42 636 12 54 lub +48 42 630 62 84