szkolenie-2019-04-04

Zapraszamy na szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych Wiosna2019!

Już 4 kwietnia w Łodzi odbędzie się kolejne, XX szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych.

Zapraszamy!

Podczas szkolenia zajmiemy się praktyką ocieplania budynków jednorodzinnych i osiedli mieszkaniowych. Pokażemy, jaką efektywność cieplną przegród możemy osiągnąć dzięki parametrom wdmuchiwanej wełny celulozowej isofloc F. Zgłębimy cechy różnych materiałów izolacyjnych i sprawdzimy, jak zachowują się one w kontakcie z wilgocią i ogniem oraz jak chronią przed hałasem.

Część praktyczna szkolenia odbędzie się w magazynach Derowerk. Uczestnicy będą samodzielnie wykonywać otwarty nadmuch i szczelnie wypełniać przegrody zamknięte celulozą isofloc F, przy użyciu maszyny do wdmuchiwania Minifant M99 firmy X-FLOC. Każdy w ten sposób będzie mógł się przekonać, o ile szybciej i sprawniej mogą przebiegać prace termoizolacyjne. Zaizolowane przegrody będzie można sprawdzić pod kątem gęstości za pomocą specjalnych narzędzi.

Temat efektywności energetycznej byłby niewyczerpany, gdybyśmy części szkolenia nie przeznaczyli na zagadnienia szczelności powietrzno-wiatrowej budynków. Ochrona domu przed wiatrem i wilgocią (pochodzącą zarówno z zewnątrz, jak i powstającą wewnątrz wilgocią bytową), jest tak istotna, że stanowi stały punkt naszego programu szkoleniowego. Uczestnicy dowiedzą się, jak optymalnie dobrać folie paroizolacyjne, membrany ścienne i dachowe, a także taśmy i kleje, również te do szczelnego, ciepłego montażu okien.

Rozwiązania systemowe firm SIGA i isofloc wraz ze skutecznym systemem ocieplenia wdmuchiwanego są powszechną praktyką firm zajmujących się budową domów pasywnych i energooszczędnych – również w technologii szkieletowej.

Zapraszamy po nowe kompetencje, nową wiedzę i umiejętności!

Szkolenie jest płatne 370 zł netto. Przeprowadzą je doświadczeni w branży inżynierowie budowlani i audytorzy energetyczni Derowerk.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem dopadlik@derowerk.pl, Artur Dopadlik +48 603 910 589

 

Podobne Treści