podsumowanie-szkolenia-z-technik-wdmuchiwania-materiałow-izolacyjnych-2019-04

Podsumowanie dwudziestego już szkolenia z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych!

Tegoroczna wiosenna edycja szkolenia z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych odbyła się 4 kwietnia w Łodzi. Przybyli na nią wykonawcy ociepleń, architekci oraz pracownicy firm budujących domy szkieletowe, działający nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Szkolenie jak zawsze było podzielone na dwie części. Pierwsza odbyła się w klimatycznych wnętrzach łódzkiego hotelu Tobaco, a druga w magazynach Derowerk.

Zajmowaliśmy się praktycznymi aspektami ocieplania domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Porównywaliśmy różnorodne materiały izolacyjne pod kątem ich reakcji na wilgoć i ogień. Nie zabrakło czasu na samodzielne próby uczestników: swobodny nadmuch i wdmuchiwanie celulozy isofloc F w przegrody zamknięte maszyną do wdmuchiwania Minifant M99 firmy X-FLOC, a także pomiar gęstości aplikowanego materiału.

Nasi goście nie kryli uznania dla szybkości i precyzji robót prowadzonych z użyciem maszyn do wdmuchiwania X-FLOC. Docenili również długowieczność rozwiązań termoizolacyjnych opartych o wełnę celulozową isofloc F, dzięki której instalator systemu ocieplenia może zaoferować inwestorom dłuższą gwarancję.

Ponieważ efektywność cieplna jest ściśle powiązana z zagadnieniami szczelności powietrzno-wiatrowej budynków, poświęciliśmy im część spotkania. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak dobrać folie paroizolacyjne, membrany ścienne i dachowe oraz taśmy i kleje, by chronić dom przed wiatrem i wilgocią pochodzącą zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku.

Kolejne szkolenie Derowerk z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych odbędzie się jesienią 2019 r.