szkolenie_wdmuchiwanie_folia-jesien-2019

Kolejne szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych Jesień 2019 – zapraszamy!

Zapraszamy na XXI już szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych, które odbędzie się 21 listopada br. w Łodzi.

Jak zawsze, skupimy się praktyce ocieplania budynków celulozowymi materiałami izolacyjnymi. Podamy instrukcje, jak osiągnąć pożądaną efektywność cieplną dzięki parametrom ekologicznej celulozy. Porównamy cechy różnych materiałów izolacyjnych i pokażemy, jak zachowują się w kontakcie z ogniem i wilgocią, a także jak zabezpieczają przed hałasem.

Praktyczna część szkolenia będzie prowadzona w magazynach Derowerk. Tam każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wykonać swobodny nadmuch oraz wdmuchiwanie celulozy w przegrody zamknięte – wszystko przy użyciu nowoczesnych maszyn do wdmuchiwania Minifant M99 firmy X-FLOC.

Nie ma lepszego sposobu, by przekonać się o tym, ile czasu i kosztów pracy można zaoszczędzić, wykorzystując wydajne maszyny. Efekt własnej pracy będzie można również zmierzyć, korzystając z narzędzi do pomiaru zagęszczenia materiału w zaizolowanej przegrodzie.

Dla efektywności energetycznej budynków liczą się nie tylko parametry materiałów izolacyjnych oraz ich bezspoinowy, pneumatyczny montaż. Równie ważna jest ochrona domu przed wiatrem i wilgocią (pochodzącą zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku), dlatego część spotkania szkoleniowego poświęcimy na zagadnienia szczelności powietrzno-wiatrowej budynków. Przedstawimy, jak optymalnie dobrać folie paroizolacyjne, membrany dachowe i ścienne oraz trwałe taśmy i kleje (również te do szczelnego, ciepłego montażu okien pionowych i dachowych).

Pokażemy przykłady rozwiązań systemowych, łączących ocieplenie wdmuchiwane z nowatorskimi produktami firm SIGA i isofloc, od lat stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

Zapraszamy po nową wiedzę i cenne umiejętności!

Szkolenie jest płatne 370 zł netto. Przeprowadzą je doświadczeni w branży inżynierowie budowlani i audytorzy energetyczni Derowerk.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem dopadlik@derowerk.pl, Artur Dopadlik +48 603 910 589