Wybór celulozy Ekovilla to ogromna korzyść dla przyszłości Ziemi

Na stronie www.naukaoklimacie.pl – POLECAMY! – znajdziemy ostrzeżenia, że do podniesienia się temperatury na Ziemi wystarczą 3 lata (do 2021 r.).

Odpowiednie działanie można jeszcze podjąć – nie jest za późno.

Dlatego szczególnego wymiaru nabierają pozytywne właściwości celulozy Ekovilla – jako wyrobu budowlanego do ociepleń budynków:

1. Na każdy kg celulozy (w czasie wzrostu drzewa), z atmosfery znika 1,4 kg CO2. Z celulozy produkujemy m.in. papier. Jeśli makulatura trafi na wysypisko, dwutlenek węgla wróci do atmosfery. Jednak z makulatury gazetowej tworzymy też efektywną izolację termiczną Ekovilla, montowaną metodą wdmuchiwania. Minimalna trwałość użytkowa takiej izolacji to co najmniej 50 lat (wg Europejskiej Oceny Technicznej). Przez te najmniej 50 lat Ekovilla pełni funkcję bufora, magazynując CO2.

2. Jak każdy wyrób budowlany, Ekovilla w procesie produkcji i montażu w budynku wymaga nakładów energetycznych. Okazuje się, że ilość „szarej energii”, niezbędnej do wytworzenia 1 kg celulozy Ekovilla uż w pół roku równoważona jest oszczędnościami energii grzewczej! Dla porównania: wełny mineralne potrzebują 2 – 3 lat, a piany PUR i PIR – nawet 5 lat! Tyle czasu nie mamy.

Wybór izolacji Ekovilla na ocieplenie poddasza, dachu, stropów, a także ścian w budownictwie szkieletowym, to nie tylko efektywna i trwała izolacja, przyjazna konstrukcji i bezpieczna dla mieszkańców. To również ogromna korzyść dla wspólnej przyszłości Ziemi.