21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych

Dwudzieste pierwsze szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych za nami :)

Za nami jesienne szkolenie dla wykonawców ociepleń i właścicieli firm budowlanych. Tym razem gościliśmy w Łodzi fachowców nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Jak zawsze, skupiliśmy się na praktycznych aspektach ocieplania i efektywności energetycznej budynków. Poza gruntownym omówieniem cech różnorodnych materiałów izolacyjnych, pokazaliśmy, jak zachowują się one w kontakcie z wilgocią i ogniem, a także jak tłumią hałas.

21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnychWszyscy uczestnicy szkolenia w magazynach Derowerk mogli samodzielnie wypełnić zamkniętą przegrodę metodą wdmuchiwania oraz wykonać swobodny nadmuch. Mieliśmy okazję pracować z dużą, „mocarną” i całkiem nową maszyną EM 365 firmy X-FLOC. Jej wydajność wzbudziła pożądanie fachowców i skłoniła ich do szybkich kalkulacji, ile czasu i pieniędzy mogą zaoszczędzić, „zatrudniając” takie cudo do pracy na co dzień. Każdy mógł również zmierzyć gęstość materiału w zaizolowanej przegrodzie.

Ponieważ dla efektywności energetycznej budynków równie ważna jak ocieplenie jest ochrona przed wiatrem i wilgocią, część szkolenia przeznaczyliśmy na szczelność powietrzno-wiatrową budynków. Pokazaliśmy, jak optymalnie dobrać folie paroizolacyjne, membrany ścienne i dachowe, a także trwałe kleje i taśmy do montażu (również do szczelnego, ciepłego montażu okien dachowych i pionowych).

Zaprezentowaliśmy rozwiązania systemowe – połączenie ocieplenia wdmuchiwanego z nowatorskimi produktami firm SIGA i isofloc, stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, zarówno w Polsce, jak w krajach o najbardziej wymagającym klimacie.

21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych 21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych 21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych 21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych 21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych 21 szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych