BIODOMEK z celulozą zwycięzcą konkursu im. Macieja Nowickiego „Inteligentna architektura odpowiedzialna za środowisko”

Z radością informujemy, że „BIODOMEK – naturalny domek pod rozbudowę” pracowni eKodama Architektura, którego budowę czynnie wspieraliśmy, zdobył I nagrodę w konkursie „Inteligentna architektura odpowiedzialna za środowisko” o Nagrodę im. Macieja Nowickiego. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na targach BUDMA 2018.

Cieszymy się, że zacne Jury Konkursu*, organizowanego przez miesięcznik „Architektura & Biznes”, doceniło zarówno konsekwencję i zrealizowaną ideę ekologicznych rozwiązań, jak i naturalne materiały, z których powstał BIODOMEK – w tym celulozę isofloc F.

Żywa wersja BIODOMKU powstawała latem 2016 r. w Karkonoszach. Pracownicy Derowerk byli osobiście zaangażowani w proces budowy – odpowiadali za wdmuchiwanie wełny celulozowej isofloc F – ekologicznego materiału izolacyjnego.

Konkurs „Inteligentna architektura odpowiedzialna za środowisko” był organizowany przez „A&B” już po raz dwunasty. Jego celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań w polskiej architekturze – zarówno pod kątem walorów estetycznych, jak i ekologicznych, rozwijanie i wdrażanie materiałów oraz technologii przyjaznych człowiekowi.

biodomek ekodama Magdalena Górska

Magdalena Górska, eKodama i… celuloza isofloc F w ścianie biodomku

 

* Jury konkursu „Inteligentna architektura odpowiedzialna za środowisko” o Nagrodę im. Macieja Nowickiego, organizowanego przez „A&B”:

  • Katarzyna Zielonko-Jung (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej)
  • Monika Kupska-Kupis (firma VELUX)
  • Małgorzata Tomczak (redaktorka naczelna AiB)
  • Dominik Darasz (Horizone Architekci)
  • Romuald Loegler (Atelier Loegler)