szkolenie-jesien-2018

Zapraszamy na szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych Jesień 2018!

Zapraszamy na jesienne szkolenie z technik wdmuchiwania materiałów izolacyjnych, zaplanowane na 18 października br. w Łodzi. Jak zawsze, skupimy się na praktycznych kwestiach związanych z ocieplaniem budynków jednorodzinnych i wielolokalowych oraz cechach materiałów izolacyjnych. Sprawdzimy na żywo, jak działają maszyny do wdmuchiwania. Przyjrzymy się, jak zachowują się różne izolatory w kontakcie z ogniem i wilgocią oraz jak wpływają one na akustykę pomieszczeń. Pokażemy efektywność cieplną przegród, możliwą do osiągnięcia dzięki parametrom nowoczesnych materiałów. Policzymy także oszczędności kosztów pracy, wynikające ze stosowania technik wdmuchiwanych przy ocieplaniu budynków.

Każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość samodzielnego wypełnienia zamkniętej przegrody demonstracyjnej wełną celulozową isofloc F oraz wykonania otwartego nadmuchu, przy użyciu maszyny do wdmuchiwania Minifant M99 firmy X-FLOC. Będzie można również zmierzyć gęstość zaizolowanej przegrody.

Efektywność energetyczna budynku nierozerwalnie związana jest z jego szczelnością powietrzno-wiatrową, dlatego część szkolenia poświęcimy na sprawy związane z ochroną domu przed wilgocią i wiatrem. Pokażemy, jak zabezpieczyć budynek i zapewnić w nim zdrowy, ciepły mikroklimat wnętrz dzięki profesjonalnym foliom systemowym, membranom ściennym i dachowym oraz taśmom i klejom (również do ciepłego montażu okien), firm isofloc i SIGA.

Na szkolenie szczególnie zapraszamy praktyków działających w branży termoizolacyjnej, architektów oraz wszystkich, dla których ważne są sprawy ekonomii, ekologii i komfortu termicznego.

Szkolenie jest płatne (370 zł netto). Poprowadzą je doświadczeni w branży inżynierowie budowlani i audytorzy energetyczni Derowerk.

Jesienne spotkanie będzie już XVIII organizowanym przez Derowerk.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń, dopadlik@derowerk.pl, Artur Dopadlik +48 603 910 589