XIII seminarium celulozowe – podsumowanie

Szczęśliwa trzynastka – czyli podsumowanie kolejnego seminarium celulozowego

Wykonawcy i architekci z całej Polski już po raz trzynasty gościli na naszym szkoleniu poświęconym technologii wdmuchiwania oraz nowościom na rynku izolacji termicznych. Nasze spotkania od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób chcących pogłębić swoją wiedzę techniczną i poznać nowinki w branży dociepleń.

Dzięki pierwszej części prezentacji Uczestnicy poznali możliwości zdalnie sterowanych agregatów do wdmuchiwania z rodziny Minifant oraz Zellofant, a także nowość – maszynę do wdmuchiwania serii EM300 łączącą przemysłowe wydajności na poziomie 1200 kg materiału izolacyjnego na godzinę z kompaktowymi wymiarami urządzenia.

Prezentacja maszyn uzupełniona została przykładami najlepszych technik ocieplania dachu, stropodachu, stropów nieużytkowych poddaszy, ścian i skosów połaci dachowych.

Podsumowanie XIII seminarium celulozowego

Druga część prezentacji to omówienie zagadnień fizyki budowli w odniesieniu do parametrów celulozowego materiału isofloc F.

isofloc F jest materiałem celulozowym dopuszczonym do stosowania jako izolacja termiczna dachów, poddaszy, stropodachów wentylowanych i ścian. Materiał posiada Europejską Ocenę Techniczną, certyfikat CE oraz certyfikat ekologiczno-higieniczny NaturePlus i krajowy atest PZH.

Bezpieczna klasa reakcji na ogień B s-2, d0, niskie gęstości zasypowe oraz najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ=0,037 W/mK sprawiają, że celuloza isofloc F stosowana jest nie tylko w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, ale też w budynkach biurowych, produkcyjnych czy użyteczności publicznej. Dodatkowo ciepło właściwe tego materiału zapewnia wysoką ochronę przed przegrzewaniem poddaszy w okresie letnim, a zdolność sorpcji wilgoci pozwala z powodzeniem stosować isofloc F w dachach krytych papą na deskowaniu. Zalety stosowania i poprawność montażu izolacji isofloc F jako ocieplenia budynków różnej konstrukcji dopełniły część panelową szkolenia.

W ramach drugiej części naszego spotkania odbyła się praktyczna prezentacja możliwości maszyny do wdmuchiwania Minifant M99. Nasi goście mogli samodzielnie ćwiczyć aplikację materiału isofloc F jako ocieplenie dachów, stropów i ścian. W ramach prezentacji akcesoriów do wdmuchiwania firmy X-Floc wykonaliśmy wdmuch isofloc F w przegrodę pionową z wykorzystaniem dyszy odpowietrzanej X-jet 63.

IV szkolenie z TC-417 - podsumowanie
IV szkolenie z TC-417 - podsumowanie
Ostatnia część naszego szkolenia – prezentacja Wita Podoby, trenera szwajcarskiej firmy SIGA – była okazją do zapoznania się z najlepszym na rynku systemem szczelności powietrznej. Uczestnicy szkolenia mogli przekonać się jak trwałe oraz łatwe i precyzyjne w montażu są taśmy SIGA.
Cieszymy się, że nasze spotkanie po raz kolejny zostało wysoko ocenione przez naszych Gości. Dziękujemy Wam za udział i za bardzo wysoki poziom merytoryczny naszych rozważań. Jest on dowodem na najwyższą świadomość techniczną autoryzowanych wykonawców isofloc F i dobrą wróżbą dla rozwoju technologii dociepleń wdmuchiwanych w naszym kraju.
Podsumowanie XIV seminarium celulozowego

Nie zdążyłeś zapisać się na ostatnie szkolenie? Jesteś wykonawcą, projektantem lub architektem zainteresowanym tematyką dociepleń wdmuchiwanych? Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swój udział w kolejnej edycji naszego seminarium.

Serdecznie zapraszamy!

Zgłoś swój udział