XII edycja szkolenia z technologii wdmuchiwania

XII edycja szkolenia z technologii wdmuchiwania

Film „Ocieplanie budynków metodą wdmuchiwania – XII szkolenie Derowerk” w skrótowy sposób relacjonuje przebieg całodniowego, specjalistycznego szkolenia, poświęconego metodzie wdmuchiwania ekologicznej wełny celulozowej isofloc F, które odbyło się w maju 2015 roku w Arturówku koło Łodzi.

Inżynierowie z Derowerk prowadzili to spotkanie dla wykonawców – praktyków, zdecydowanych na wykorzystanie metody wdmuchiwania w celu przyspieszenia prac termoizolacyjnych, redukcji kosztów działalności i intensyfikacji realizacji zleceń.

Teoretyczna część szkolenia obejmowała wiedzę z zakresu fizyki budowli, wymogów prawnych dotyczących nowych i docieplanych budynków oraz roli jakości materiałów izolacyjnych dla osiągnięcia pożądanej termoizolacyjności i szczelności budynków.

Część praktyczna szkoleniowego spotkania odbywała się w terenie, poza salą konferencyjną, z wykorzystaniem maszyn X-FLOC do wdmuchiwania materiałów izolacyjnych. Ta część szkolenia prowadzona była z użyciem specjalistycznych maszyn X-FLOC do wdmuchiwania, prezentując ich zaawansowane możliwości.  Ta część pozwoliła uczestnikom na własnej skórze przekonać się, jak szybko, dokładnie i szczelnie celuloza isofloc F wypełnia przeszklone przegrody. Każdy mógł również zmierzyć gęstość materiału zainstalowanego w izolowanej przegrodzie.

Derowerk organizuje szkolenia poświęcone metodom wdmuchiwania materiałów izolacyjnych przy pomocy maszyn do wdmuchiwania X-FLOC cyklicznie, dwa razy do roku. Uczestnicy mogą uzyskać również Certyfikat Autoryzowanego Wykonawcy Derowerk.