XI seminarium celulozowe – podsumowanie
Już po raz 11. Derowerk gościł Wykonawców z całego kraju na szkoleniu z technologii wdmuchiwania materiałów izolacyjnych. Spotkania, które organizujemy już od 6 lat cieszą się niesłabnącą popularnością. I tym razem nie narzekaliśmy na brak osób zainteresowanych profesjonalnym naświetleniem problematyki materiałów i technologii wdmuchiwania izolacji.
Szkolenie zorganizowaliśmy po raz kolejny w Loftach Scheiblera – ten zrewitalizowany kompleks budynków pofabrycznych w świetny sposób nawiązuje do przemysłowego rodowodu naszego miasta i stanowi nie lada atrakcję dla przyjezdnych.
Pierwsza część szkolenia obejmowała prezentację poświęconą maszynom do wdmuchiwania firmy X-Floc GmbH. Te wydajne i niezawodne urządzenia przodują na rynku maszyn do prowadzenia prac dociepleniowych.
Nasi goście mogli zapoznać się z najpopularniejszym dzieckiem X-Floc’a – Minifantem M99. Wysoka wydajność dochodząca do 550 kg/h w połączeniu z kompaktową budową to niewątpliwie najważniejsze zalety tego urządzenia. Dzięki wskazówkom Marcina Mądrego każdy z Gości mógł ponadto dowiedzieć się jak odpowiednio ustawiać maszynę aby pracę wykonać należycie pod względem jakościowym przy jednoczesnym minimalnym zużyciu materiału.
Druga część szkolenia poświęcona była materiałowi izolacyjnemu isofloc F. Ten ekologiczny granulat celulozowy o najniższej na rynku wartości współczynnika λ=0,037 W/mK stanowi idealne rozwiązanie dla dociepleń dachów, stropodachów czy też ścian. Jego walory takie jak wysokie ciepło właściwe oraz duża oporność na przepływ powietrza stawiają go na czele listy materiałów wdmuchiwanych. Słuchacze dzięki prezentacji mgr inż. Martyny Fabijańskiej mogli poznać wszystkie właściwości i zastosowania tego produktu. W tej części szkolenia zarysowano również temat szczelności powietrznej budynku jako kluczowy parametr zapewniający komfort jego mieszkańców i niosący wymierne korzyści w postaci obniżenia kosztów ogrzewania.
Prezentacje były wstępem do wyczekiwanej przez wszystkich części praktycznej. W jej trakcie nasi Goście mogli zapoznać się z działaniem maszyny Minifant. Witold Poździej i Robert Zaorski przeprowadzili pokazy otwartego nadmuchu oraz aplikacji w przegrody zamknięte przy pomocy węża i dyszy odpowietrzaniej X-Jet 63. Badania grubości izolacji oraz gęstości nasypu pokazały w jaki sposób kontrolować jakość wykonywanych prac.
Ostatnią część szkolenia stanowiła prezentacja systemu szczelności powietrznej SIGA przeprowadzona przez szkoleniowca tej szwajcarskiej firmy, Wita Podobę. W jej trakcie uczestnicy mogli wypróbować produkty SIGA przekonując się do ich zalet takich jak wysoka przyczepność oraz łatwość, szybkość i precyzja montażu.
Cieszymy się, że i tym razem uczestnicy wysoko ocenili nasze spotkanie. Niech to będzie najlepsza rekomendacja dla chętnych do udziału w następnych szkoleniach.
Zapisz się już dziś!
Inż. Artur Dopadlik
Przeczytaj także:
– OCIEPLENIE PODDASZA – CO TRZEBA WIEDZIEĆ?
– Dla budynków, w których stropodach wentylowany ocieplono materiałem celulozowym isofloc F, pieniądze wpłacone na ocieplenie wracają do inwestora już w ciągu pierwszego sezonu grzewczego
– Szybki poradnik dla Zarządów Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych
Podobne tematy:
– Jeszcze raz. Ocieplenie budynku papierem?
– Maszyny i systemy X-FLOC w prefabrykacji domów
– Isofloc F to wełna celulozowa
Zobacz produkty:
– Folia paroizolacyjna do ścian
– Maszyny wdmuchujące z linii EM300 gwarantują realizację dowolnych prac dociepleniowych
– Maszyny do wdmuchiwania EM400, EM430 i EM440 to największa wydajność w przetwarzaniu i wdmuchiwaniu materiałów izolacyjnych