XI edycja seminarium celulozowego Derowerk

XI edycja seminarium celulozowego Derowerk

Film „Derowerk – szkolenie z dociepleń po raz XI.”, stanowi filmową dokumentację ze spotkania szkoleniowego Derowerk, poświęconego wdmuchiwaniu celulozy isofloc F do ociepleń, przy użyciu niemieckich maszyn do wdmuchiwania firmy X-FLOC.

Szkolenie, jak zawsze, było podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej inżynierowie Derowerk skupili się na zagadnieniach związanych z fizyką budowli, efektywnych termicznie przegrodach, uwarunkowaniach prawnych i właściwościach materiałów izolacyjnych, ze szczególnym naciskiem na wełnę celulozową isofloc F.

W części praktycznej, uczestnicy na żywo mogli wypróbować funkcje oferowane przez maszyny X-FLOC do wdmuchiwania, pracując na eksperymentalnych, przeszklonych przegrodach, z materiałem isofloc F – doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym.  

Każdy uczestnik mógł sprawdzić szybkość i dokładność procesu instalowania ocieplenia przy użyciu węży i dysz obrotowych współpracujących z maszyną do wdmuchiwania, a także zmierzyć gęstość materiału w przegrodzie.

Dzięki cyklicznym szkoleniom Derowerk, organizowanym od lat zawsze wiosną i jesienią, w całej Polsce rośnie liczba Autoryzowanych Wykonawców Derowerk – specjalistów od ociepleń metodą wdmuchiwania.