X Szkolenie autoryzowanych wykonawców Derowerk dociepleń celulozowych

X edycja szkolenia wykonawców izolacji z materiałów celulozowych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pokazuje to rosnącą świadomość wykonawców, którym zależy na jak najwyższym poziomie wykonania oraz jakości używanych materiałów. Jest to kluczem do spełnienia wysokich wymagań inwestorów.

lofty

Celuloza isofloc F i technologia wdmuchiwania izolacji to narzędzia doskonale sprawdzające się w termomodernizacji budynków. Dlatego wybór na miejsce szkolenia zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryki Karola Scheiblera nie był przypadkowy.

Pierwsza prezentacja poświęcona była maszynom do wdmuchiwania marki X-Floc. Urządzenia te charakteryzuje wysoka wydajność i niezawodność. 

Dwóch ludzi wyposażonych w maszynę X-Floc w ciągu jednego dnia pracy jest w stanie docieplić 500 m2 stropu. Oznacza to niższe koszty robót i krótszy czas realizacji.

Prezentacja ta była wstępem dla warsztatów praktycznych, podczas których przeprowadzono instruktaż technologii wdmuchiwania. Każdy uczestnik miał możliwość treningu na maszynach X-Floc przy wdmuchiwaniu izolacji celulozowej isofloc F.

IMG 2141
zdjęcie 2

Część ta była przygotowaniem do prezentacji celulozy isofloc F. Martyna Fabijańska i Robert Zaorski przybliżyli uczestnikom zagadnienia fizyki budowli i korzyści wyboru dobrych materiałów izolacyjnych. W ramach tej prezentacji przypomniano o zaostrzeniu norm dotyczących izolacyjności cieplnej budynków w myśl nowego Rozporządzenia.

Porównania z innymi materiałami uwidoczniły wysokie parametry celulozy isofloc F, np.: bezkonkurencyjnie niski współczynnik przewodzenia ciepła 0,037 W/m*K. To dzięki nim możliwe jest obniżenie zużycia materiału, co znacząco redukuje koszty bez kompromisów w jakości.

Pani Katarzyna Jarocka z firmy Pass Doradztwo przedstawiła problematykę szczelności powietrznej budynków i metodykę testów Blower Door. Co ważne, celuloza isofloc F pomaga w uzyskaniu lepszej szczelności budynków.

Problematyka szczelności powietrznej budynków była również tematem warsztatów przeprowadzonych przez Wita Podobę – trenera ze szwajcarskiej firmy SIGA, produkującej taśmy klejące do folii i membran. W ich trakcie Uczestnicy mogli sprawdzić jakość produktów SIGA, które pomagają chronić budynki przed powstaniem szkód budowlanych.

zdjęcie 3