XVII-szkolenie-derowerk

Wiosenne szkolenie z technik wdmuchiwania wełny celulozowej

Zapraszamy na wiosenne szkolenie z technik wdmuchiwania celulozowych materiałów izolacyjnych, zaplanowane na 19 kwietnia br. w Łodzi.

W części teoretycznej skupimy się na zagadnieniach fizyki budowli, maszynach do wdmuchiwania oraz właściwościach materiałów izolacyjnych.

Omówimy zachowanie materiałów ociepleniowych w kontakcie z wilgocią i ogniem, kwestie akustyczne, parametry nowoczesnych izolatorów i ich wpływ na efektywność cieplną przegród oraz planowanie prac termoizolacyjnych. Przyjrzymy się mechanizmom działania maszyn do wdmuchiwania oraz urządzeniom dodatkowym, ułatwiającym prace dociepleniowe w różnych warunkach. Policzymy też oszczędności czasu i kosztów pracy, wynikające z zastosowania technik wdmuchiwanych przy ocieplaniu budynków.

Część praktyczna umożliwi uczestnikom samodzielne wykonanie nadmuchu otwartego i wdmuchiwania wełny celulozowej isofloc F w przegrody zamknięte z użyciem maszyn X-FLOC (Minifant M99), a także zmierzenie gęstości ocieplonej przegrody.

Ponieważ ciepły dom to dom zabezpieczony przed wilgocią i wiatrem – część szkolenia poświęcimy zagadnieniom szczelności powietrzno-wiatrowej budynków oraz metodom zapewnienia ciepłego, zdrowego mikroklimatu wnętrz dzięki foliom systemowym isofloc oraz SIGA, a także taśmom i klejom do ciepłego montażu okien oraz membran ściennych i dachowych.

To będzie już XVII edycja szkolenia organizowana przez Derowerk. Zostały ostatnie wolne miejsca, więc zachęcamy do zgłaszania udziału.