Szkolenie z TC-417 – podsumowanie

Podsumowanie IV szkolenia dla wykonawców z technologii natrysku niepalnej izolacji z wełny szklanej w systemie TC-417.

Pierwsza część szkolenia odbyła się w sali konferencyjnej Hotelu Tobaco mieszczącego się w zrewitalizowanej wytwórni papierosów przy ul. Kopernika w Łodzi.

W dniu 22.09.2016 po raz kolejny gościliśmy w naszej firmie wykonawców z całej Polski. To fachowcy zainteresowani poszerzaniem swoich kwalifikacji i zapoznaniem się z technologią natrysku niepalnej izolacji termicznej i akustycznej z wełny szklanej w systemie TC-417.

IV szkolenie z TC-417 - podsumowanie

 

 

System TC-417 to najnowszy materiał izolacyjny w ofercie firmy Derowerk. Został opracowany przez ThermaCoustic Industries International Limited z Kanady, gdzie od lat cieszy się wysoką popularnością jako izolacja termiczna stropów parkingów i piwnic. Jest dostępny na całym świecie za pośrednictwem ponad 200 przedstawicieli regionalnych, a dzięki naszej firmie, również w Polsce. Materiał łączy w sobie wyjątkowe parametry techniczne oraz łatwość montażu. 

Metoda natrysku granulatu wełny szklanej wraz z emulsją klejową zapewnia możliwość szybkiego docieplenia różnorodnych powierzchni, bez względu na ich typ jak i kształt. Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,035 W/mK pozwala na uzyskanie znakomitej izolacyjności termicznej już dla kilkucentymetrowej warstwy izolacji, natomiast współczynnik pochłaniania dźwięku αw=1 zapewnia bezkonkurencyjne warunki akustyczne w pomieszczeniu. Z kolei klasa reakcji na ogień A1 materiału to gwarancja bezpieczeństwa pożarowego. TC-417 to również pełne bezpieczeństwo higieniczne użytkowników pomieszczeń.

IV szkolenie z TC-417 - podsumowanie

Pierwsza część szkolenia objęła teoretyczną prezentację zalet tej technologi. Zostały omówione aspekty związane z fizyką budowli, przepisami prawa regulującymi stosowanie izolacji termicznych, bezpieczeństwem pożarowym budowli oraz oszczędnościami energii grzewczej. Przedstawiono też techniki aplikacji materiału, które pozwalają na szczelne i ciągłe pokrycie powierzchni, niwelując tym samym powstawanie mostków termicznych. Uczestnicy mieli też okazję zapoznać się z asortymentem narzędzi oferowanym przez firmę X-Floc – lidera w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań do instalacji sypkich materiałów izolacyjnych.

Drugą cześć szkolenia poświęcono na pokaz i trening praktyczny natrysku z wykorzystaniem systemu izolacji TC-417 oraz demonstrację zestawu do natryskiwania izolacji bazujący na maszynie Minifant M99 DS-Pro Spray firmy X-Floc. Jest to wydajny i kompaktowy agregat przygotowany specjalnie pod tego typu instalacje, który maksymalnie automatyzuje i upraszcza proces aplikacji. Uczestnicy ćwiczyli dobór odpowiednich ustawień pracy maszyny, a następnie trenowali natrysk izolacji na stropy piwnic.

Derowerk już od lat profesjonalnie przygotowuje Wykonawców, którzy następnie propagują zdobytą wiedzę oraz wykorzystują nabyte umiejętności w realizacjach na terenie całej Polski. Nasze szkolenia to również okazja do zdobycia certyfikatu autoryzowanego Wykonawcy. Dziękujemy za udział wszystkim Uczestnikom. Ufamy, że nasze seminarium było dla Was wszystkich źródłem cennych informacji oraz impulsem do poszerzenia działań w branży izolacji.

Zainteresowanych nowinkami w technologii dociepleń, którym nie udało się odwiedzić nas tym razem, zapraszamy już teraz do wzięcia udziału w następnej edycji naszego szkolenia. Do zobaczenia wkrótce!