architekci-loia-06.18-szkolenie-derowerk

Podsumowanie szkolenia „Budownictwo pasywne”, zorganizowanego w ramach programu „Izba dla Młodych” przez Łódzką Okręgową Izbę Architektów w Łodzi

Za nami kolejne szkolenie dla architektów, na które Derowerk został zaproszony przez ŁOIA.
14 czerwca 2018 r., w ramach spotkania „Budownictwo pasywne”, certyfikowani audytorzy energetyczni z Derowerk zaprezentowali rozwiązania cenione w budownictwie energooszczędnym i pasywnym – wdmuchiwane ocieplenia celulozowe isofloc F oraz system szczelności powietrznej SIGA.

Z sali padały pytania nie tylko o zastosowanie celulozy w budynkach energooszczędnych i na stropodachach wentylowanych, ale i o koszty ekologiczne użycia materiałów zapewniających budynkom niskie zapotrzebowanie na energię. 

W tej kwestii celuloza isofloc F nie ma sobie równych, ponieważ nie dość, że powstaje w procesie recyklingu makulatury, nie generuje odpadów, ma 50 lat trwałości użytkowej, to dodatkowo zużywa znikome ilości energii pierwotnej podczas produkcji przy minimalnej emisji CO2 do atmosfery. Więcej o ekologicznych właściwościach celulozy można przeczytać tutaj.

Podsumowanie szkolenia „Budownictwo pasywne”, zorganizowanego w ramach programu „Izba dla Młodych” przez Łódzką Okręgową Izbę Architektów w Łodzi

Architekci mogli przekonać się na żywo o szybkości, dokładności i szczelności wykonywania ocieplenia metodą wdmuchiwania.

Spore zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły też kwestie cieplno-wilgotnościowe w budynkach oraz komfort życia niezależny od pory roku. Również w tym aspekcie celuloza isofloc F jako materiał ociepleniowy ma szczególne właściwości dzięki wysokiemu przesunięciu fazowemu, wynikającemu z kumulowania ciepła, które potem stopniowo jest oddawane.

Merytoryka szkolenia prowadzonego przez specjalistów z Derowerk ściśle łączyła się z zagadnieniami uznanych praktyków projektowania pasywnego, prowadzących główną część szkolenia dla łódzkich architektów – p. Agnieszkę Figielek, właścicielkę firmy PasywnyM2 oraz p. Mariusza Królczyka, prezesa zarządu Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny.