IX szkolenie wykonawców dociepleń celulozowych

Jesienna edycja szkolenia zgromadziła wielokrotnie więcej uczestników niż wstępnie planowaliśmy. Dowodzi to nieustannie rosnącej popularność technologii wdmuchiwania i izolacji celulozowej isofloc f

 

Wraz ze wzrastającymi kosztami ogrzewania i nośników energii, istniejąca izolacja budynków okazuje się niewystarczająca. Metoda wdmuchiwania isofloc umożliwia zwiększenie warstwy i szczelności izolacji niewielkim kosztem i bez obciążania konstrukcji.
Powszechne stosowanie materiałów w płytach, np.: wełny mineralnej w połączeniu z błędnym montażem, sprawia, że trzeba wrócić do domów już ocieplonych w celu naprawy izolacji termicznej. Bezinwazyjnie można zrobić to tylko isofloc F metodą wdmuchiwania. W efekcie osiągamy jednolitą warstwę isofloc F o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła lambda wśród naturalnych materiałów izolacyjnych.

Prawne wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej budynków zostały w sierpniu 2013 r. zaostrzone i zapisom tego Rozporządzenia podlegają nowobudowane i termomodernizowane budynki.
Koniecznie trzeba stosować zwiększone grubości izolacji termicznej, co utrudnia poprawny montaż izolacji w płytach. isofloc F okazuje się korzystnym rozwiązaniem: jest to dokładna, szybka i niedroga metoda wbudowania wymagająca minimalnego nakładu pracy.
Jednym materiałem możemy osiągnąć dowolną grubość, a więc i izolacyjność przegród budowlanych.

Rosną wymagania świadomych inwestorów, dzięki programom dopłat do domów pasywnych i popularności budownictwa niskoenergetycznego. Szczelność powietrzna budynku staje się ważnym zagadnieniem. Wymaga rzetelnego projektu i dokładnego wykonania materiałami trwale uszczelniającymi na przenikanie powietrza.Takimi są taśmy szwajcarskiej firmy SIGA. Jakość tych rozwiązań doceniają inwestorzy, którzy wymagają sprawdzenia domu testem szczelności powietrznej blower door. Te zagadnienia w szczegółach prezentowaliśmy i trenowaliśmy wspólnie z wykonawcami na IX szkoleniu z wdmuchiwania izolacji i szczelnego ocieplenia domu.

Zapraszamy do oglądania zdjęć, udziału w kolejnych szkoleniach i współpracy z Derowerk.

Maszyna do wdmuchiwania granulatow izolacyjnych Minifant