Isocell For You posiada certyfikat NaturePlus

Materiał do ociepleń budynków Isocell For You uzyskał certyfikat NaturePlus

Certyfikat NaturePlus jest potwierdzeniem najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa użytkowników i spełnienia wymagań prawnych. Jest to równocześnie deklaracja środowiskowa I typu (zgodnie z ISO 14024) oraz atest higieniczny, a także potwierdzenie zgodności z przepisami krajowymi i Unii Europejskiej.

Certyfikat NaturePlus jest nadawany przez Internationaler Verein für zukunftsfähiges Bauen und Wohnen – natureplus e.V. (Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa – natureplus e.V.), która jest niezależną, obiektywną i pozarządową organizacją międzynarodową, zrzeszającą instytuty naukowo-badawcze i firmy z branży budowlanej oraz organizacje ekologiczne.

natureplus1

Stowarzyszenie natureplus e.V. promuje stosowanie materiałów budowlanych, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, zdrowego użytkowania budynków i zrównoważonego rozwoju. Certyfikat gwarantuje, że Isocell For You jest produktem bezpiecznym zarówno dla środowiska naturalnego jak i zdrowia mieszkańców ocieplonego budynku.

logo certyfikatu nature plus

Uzyskanie certyfikatu NaturePlus oznacza przeprowadzenie i zdanie rygorystycznych testów jakościowych i badań laboratoryjnych. Warto wymienić kilka spośród wymagań stawianych ekologicznym materiałom izolacyjnym:

– NaturePlus potwierdza, że Isocell For You składa się co najmniej z 85% (w przypadku Isocell For You jest to 90%!) makulatury gazetowej pochodzącej z recyklingu należącej do grupy 2.01 (wg Europejskiej Listy BIR). Są to gazety zawierające max. 5% masy gazet i ogłoszeń kolorowych. Oznacza to, że Isocell For You to ekologiczny materiał o włóknach celulozowych najwyższej jakości.

– Uniepalniacze są w stężeniu bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia.

– Izolacja Isocell For You spełnia rygorystyczne progi emisji lotnych związków organicznych i kryteria zawartości innych chemicznych substancji.

– Isocell For You jest także bezpieczny w czasie instalacji. Podczas obróbki praktycznie nie pyli, a ilość drobin we wdychanym powietrzu i powietrzu dostającym się do płuc jest bezpieczna dla ludzi (wg Listy MAK).

– NaturePlus potwierdza, że Isocell For You jest odporny na rozwój pleśni, grzybów i bakterii.

Architekci i Inwestorzy decydujący się na ocieplenie budynków celulozą Isocell For You mają kolejny dowód słuszności swojej decyzji.

Certyfikat można pobrać tutaj  Certyfikat NaturePlus nr 0107-1410-128

Więcej certyfikatów, atestów i aprobat na stronie: https://www.derowerk.pl/specyfikacja-i-dokumentacja-techniczna-celulozy-isocell-for-you/ 

Zadzwoń i zamów: +48 42 636 12 54 lub +48 42 630 62 84