Isocell-for-you-celulozowy-material-izolacyjny-z-Dammstatt

Isocell for you – celulozowy materiał izolacyjny z Dämmstatt

Na powyższym obrazie znajdują się dwa identyczne budynki. Budynek po prawej ma nieprawidłowo zamontowaną izolację z waty szklanej. Uciekające ciepło częściowo roztopiło śnieg zalegający na dachu. Powstałe sople lodu zagrażają zdrowiu mieszkańców. Budynek po lewej docieplono materiałem celulozowym. Szczelne docieplenie dachu ogranicza ucieczkę ciepła z budynku.

Docieplanie budynków użytkowanych

Stropy i stropodachy

Material Isocell for you umożliwia szybkie i ekonomiczne docieplenie stropu i stropodachu, zgodnie z Prawem budowlanym i WT2021. Włókna izolacyjne wdmuchiwane są w przestrzeń pomiędzy belkami stropowymi. Izolacji nie trzeba więc pracochłonnie przycinać i dopasowywać. Nadmiar materiału można ponownie wykorzystać i nie ma strat materiałowych. Isocell for you w całości wypełnia przegrody. Włókna celulozowe dopasowują się do każdej nierównej powierzchni. Dlatego tworzą bezspoinową warstwę izolacyjną również w trudno dostępnych miejscach, takich jak przepusty i wyprowadzenia rur.

Dach

Szybkie i sprawne docieplenie powierzchni dachów skośnych wymaga użycia maszyn wdmuchujących, odpowiednich końcówek i dysz do wdmuchiwania. Taką izolację wykonać mogą jedynie autoryzowane firmy wykonawcze. Metoda gwarantuje kompletną izolację pustek budowlanych nawet o nieregularnych krawędziach i kształcie. Obecność takich przestrzeni to powszechna cecha starych budynków. Metoda wdmuchiwania likwiduje mostki termiczne i materiał tworzy bezspoinową warstwę izolacyjną. Istniejąca pusta przestrzeń jest całkowicie wypełniona. Mieszkając na poddaszu ocieplonym Isocell for you, odczujesz jeszcze jedną zaletę celulozy: wysoka zdolność gromadzenia ciepła w okresie letnich upałów chroni poddasze przed bezpośrednią penetracją wysokiej temperatury.

6 powodów, dla których warto stosować Isocell for you:

  • bezspoinowy montaż dowolnej grubości izolacji metodą wdmuchiwania
  • ochrona przed zimnem dzięki pęczkowanej strukturze włókien
  • skuteczna ochrona przeciwpożarowa
  • ochrona konstrukcji przed wodą kondensacyjną dzięki sorpcji wilgoci
  • rezygnacja z chemicznej ochrony drewna
  • ekologia – powstaje z surowców odnawialnych

Docieplanie ścian zewnętrznych

Docieplenie ściany zewnętrznej materiałem Isocell for you wymaga zastosowania okładziny na ścianę zewnętrzną. Może to być otynkowana lekka płyta pilśniowa. Isocell for you jest wtedy wdmuchiwany w pustą przestrzeń między ruszt instalacyjny ściany zewnętrznej i okładziny. Wszelkie nierówności dla celulozy nie mają znaczenia. Materiał wypełnia szczelnie całą dostępną przestrzeń. Otwarta na dyfuzję pary wodnej struktura włókien długotrwale chroni ścianę przed szkodami powodowanymi wilgocią.

Ocieplanie budynków w budowie

Budownictwo drewnianie

Isocell for you to rozsądny wybór na materiał izolacyjny dla budynków drewnianych. Lekkie konstrukcje szkieletowe nie mają takiej zdolności utrzymania ciepła jak budynki masywne. Izolacja celulozowa Isocell for you ma jednak parametry na tyle dobre, że z powodzeniem wyrównuje te różnice. Isocell for you najlepszy wybór dla osób chcących mieszkać w ekologicznym domu drewnianym. Naturalny, przyjazny środowisku materiał izolacyjny Isocell for you może być bowiem stosowany w budynkach, w których nie stosowano chemicznych prezerwatów drewna. Isocell for you chroni drewnianą konstrukcję domu na szereg sposobów:

  • zapewnia szybkie wysychanie w przypadku zastosowania wilgotnego drewna;
  • warstwa izolacji ma elastyczność i stabilność wystarczającą na kompensację pracy konstrukcji, nie zawiera spoin, w których mogłaby zbierać się woda kondensacyjna.

Isocell for you to dobra izolacja termiczna i dźwiękowa dla wszystkich elementów budowli drewnianych: stropów, podłóg, dachu, ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Bezspoinowa, szczelna warstwa izolacyjna o parametrach materiału Isocell przynosi wymierne oszczędności na energii. Sprawdzenie szczelności budynku z pomocą testu „blower door” uwidacznia, że izolacja z celulozy daje wyższy stopień uszczelnienia niż inne materiały izolacyjne.

Budynki w technologii murowanej (masywnej)

Docieplenie celulozą Isocell for you dachów skośnych czy stropodachów w budynkach murowanych jest najlepszym sposobem ochrony przed niskimi i wysokimi temperaturami. Isocell for you zalecany jest również do izolacji lekkich ścianek działowych w celu poprawy izolacyjności dźwiękowej.