III Seminarium Szkoleniowe w Borkach pod hasłem „Ocieplaj z Błękitnym Aniołem”

Seminarium szkoleniowe w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym BORKI k/Tomaszowa Mazowieckiego

Pod hasłem „Ocieplaj z Błękitnym Aniołem” przeprowadziliśmy w dn 4-5 czerwca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Borki k. Tomaszowa Mazowieckiego otwarte seminarium szkoleniowe poświęcone możliwościom zastosowania papierowej włóknocelulozy do izolacji termicznych i akustycznych w budownictwie.

Było to już trzecie tego typu spotkanie zorganizowane na przestrzeni roku przez naszą firmę na którym kolejny raz tematem przewodnim były możliwości wykorzystania specjalistycznego sprzętu Firmy X-Floc do nadmuchu i natrysku tego ciekawego materiału jakim jest celuloza.

Prezentacja możliwości wykorzystania specjalistycznego sprzętu Firmy X-Floc do nadmuchu i natrysku

Na spotkanie przybyli przedstawiciele firm wykonawczych, inwestorów i wspólnot mieszkaniowych oraz goście z Austrii, Litwy, Niemiec i Ukrainy. Honory gospodarza pełnił Zbigniew Białas – właściciel FHU Derowerk, wyłączny przedstawiciel na Polskę produktów obu marek. Axel Greiner, właściciel Firmy X-Floc zaprezentował trzy agregaty do wdmuchiwania izolacji i przedstawił ich charakterystyki.

Prezentacja możliwości wykorzystania specjalistycznego sprzętu Firmy X-Floc do nadmuchu i natrysku Prezentacja możliwości wykorzystania specjalistycznego sprzętu Firmy X-Floc do nadmuchu i natrysku

Urlich Becker zaprezentował cechy szczególne 'Celulozy z Daemmstatt'Urlich Becker, Dyrektor Handlowy Firmy Dämmstatt W.E.R.F. GmbH z Berlina – zaprezentował cechy szczególne „Celulozy z Daemmstatt” produkowanej w tej firmie (w oryginale nazwa handlowa Zellllulosedammstoff). Poinformował też o wynikach jakościowych tego materiału jakie przed kilkoma laty przeprowadził Federalny Urząd Ochrony Środowiska z Niemieckim Instytutem Jakości i Certyfikacji RAL i Federalnym Ministerstwem Ochrony Środowiska, zasobów Przyrody i Bezpieczeństwa Atomowego.

Na ich mocy jury tych trzech instytucji uhonorowało wyrób znakiem środowiskowym, „Błękitny Anioł” (Blaue Engel Umweltzeichem). Jest to w Niemczech najwyższe pod wzgledem prestiżu wyróżnienie przyznawane wyrobom i produktom m. in. z branży budowlanej, które spełniają wysokie standardy norm pod względem ekologicznym, ochrony zdrowia, klimatu, wody i zasobów naturalnych. Warto nadmienić, że celuloza z Dämmsttat z Certyfikatem Błękitnego Anioła stała się pierwszym i jedynym materiałem termoizolacyjnym na rynku europejskim spełniającym rygorystyczne wymagania stawiane przez te trzy instytucje.

Przeczytaj także:
System szczelności budynków SIGA
Szczelność powietrzna budynku – Test Blower Door
Zyski z termomodernizacji

Podobne tematy:
Przeciwdziałamy smogowi poprzez termomodernizację budownictwa wielomieszkaniowego
Warunki techniczne dla budynków – raporty
Docieplenia budynków – ważne informacje prawne

Zobacz produkty:
– Specjalistyczna folia paroizolacyjna 
–  EM100 – najtańsza maszyna do wdmuchiwania dociepleń
Minifant M99 – kompaktowa maszyna do wdmuchiwania termoizolacji

 

Podobne Treści