Dysze do wdmuchiwania

System dysz do wdmuchiwania izolacji w zamknięte przegrody budowlane

Przedstawione poniżej dysze wdmuchujące są jedynie częściową prezentacją oferowanych przez X-floc rozwiązań dla wdmuchiwania termoizolacji w istniejące przegrody budowlane. Oprócz dysz, oferujemy długie lance do wdmuchiwania, dedykowane otwornice, zatyczki korkowe do maskowania otworów instalacyjnych, gąbki uszczelniające przy zasypywaniu przegród bezpośrednio wężem, bez koncówek. Więcej informacji w katalogu X-Floc i na stronach internetowych producenta.

Wentylowane dysze obrotowe x-jet 63 i x-jet 75

Dysza wentylowana obrotowa 9 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk

Najbardziej zaawansowane technicznie nasadki do wdmuchiwania wewnątrzszczelinowego (blow-in, retrofit). Służą do zasypywania materiałem izolacyjnym pustek przegród budowlanych.

O innowacyjności dysz x-jet 63 i x-jet 75 decyduje system odpowietrzania przegrody. Wentylacja odprowadza nadmiar powietrza i pył, chroniąc ścianki przegrody przed uszkodzeniem. Dzięki temu w ściance wycinamy tylko jeden otwór instalacyjny.

Pył zbierany jest w mocowany do dyszy worek lub odprowadzany wężem do Beczki na odpadki, podłączonej do Verstaeker – Zewnętrznej dmuchawy.
Dysza wentylowana obrotowa 8 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk

Rączka umożliwia łatwe obracanie dyszą, a przez to kompletne i dokładne zasypanie docieplanej przegrody.

Dysza odpowietrzana x-jet 63 pracuje z wężami NW 63mm (2 ½”). Z kolei x-jet 75 przeznaczony jest do węża NW 75mm (3″). Dodatkowa blokada mocująca umożliwia zamocowanie dyszy w ściance w otworze instalacyjnym.

Dysze obrotowe

Dysze obrotowe, są obrotowymi koncówkami wdmuchującymi na wąż. Rączka ułatwia trzymanie dyszy i kierowanie strumieniem wdmuchiwanego materiału. Obrotowe podłączenie do węża zdecydowanie ułatwia docieplanie trudnodostępnych przestrzeni. Różne średnice i długości koncówek umożliwiają wdmuchnięcie izolacji do przegród praktycznie dowolnej wielkości w domkach prefabrykowanych, drewnianych czy zbudowanych z cegły w technologii muru wielowarstwowego.

Dysza wentylowana obrotowa 7 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk
Dysza wentylowana obrotowa 6 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk
Dysza wentylowana obrotowa 5 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk
Dysza wentylowana obrotowa 4 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk
Dysza wentylowana obrotowa 3 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk
Dysza wentylowana obrotowa do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk
Dysza wentylowana obrotowa 2 do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk

Dysze proste

Dysza wentylowana prosta do wdmuchiwania izolacji x-floc - derowerk

Dysze proste są to nasadki na węże do wdmuchiwania izolacji. Pozwalają precyzyjniej prowadzić strumień wydmuchiwanego materiału. Ponieważ obracanie dysz prostych możliwe jest wyłącznie przez obracanie całego węża instalacyjnego, dysze proste stosowane są przede wszystkim przy docieplaniu powierzchni płaskich w miejscach wąskich lub trudnodostępnych. Mają zastosowanie przy zasypywaniu izolacją gotowych przegród budowlanych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Przydatne przy docieplaniu domków z elementów prefabrykowanych, domów z drewna i innych. Dysze mają skośne ujścia, wydmuchując materiał na bok umożliwiają całkowite wypełnienie przegrody. Różne średnice koncówek pozwalają wdmuchiwać izolacje w najtrudniej dostepne przestrzenie.