logo-nature-plus-certyfikat-derowerk

Certyfikat NaturePlus dla celulozy Isocell For You

Miło nam poinformować, że wełna celulozowa Isocell For You po raz kolejny uzyskała prestiżowy, międzynarodowy certyfikat ekologiczno-higieniczny NaturePlus.

Cykliczna, kompleksowa weryfikacja produktu w aspekcie wpływu na człowieka i środowisko naturalne – czyli przebadanie materiału pod kątem niebezpiecznych emisji VOC i metali ciężkich, zawartości substancji chemicznych, utrzymania najostrzejszych reżimów jakościowych, a także zgodności z przepisami krajowymi i UE – daje pewność światowych standardów ekologiczno-użytkowych celulozy Isocell For You.

Certyfikat NaturePlus jest przyznawany wełnie celulozowej isofloc F już od 2014 roku. Znak ten jest rozpoznawalnym na świecie gwarantem bezpieczeństwa produktu dla ludzi i środowiska.

Certyfikat NaturePlus przyznaje Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Budownictwa – natureplus e.V. – obiektywna, niezależna i pozarządowa organizacja międzynarodowa, która zrzesza instytuty naukowo-badawcze, organizacje ekologiczne i firmy z branży budowlanej.

Wełna celulozowa Isocell For You to ekologiczny materiał izolacyjny naturalnego pochodzenia, tworzący trwałe i efektywne ocieplenie budynku metodą wdmuchiwania.